Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

W poszukiwaniu utraconego… Piękno dla polskiego biznesuFundacja Harmonia Mundi zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i młodzież szkół średnich z obszarów wiejskich do udziału w konkursie fotograficznym „W poszukiwaniu utraconego… Piękno dla polskiego biznesu". Termin nadsyłania prac mija 30 listopada 2010 roku.

Konkurs adresowany jest do fotografów amatorów – młodzieży uczęszczającej do gimnazjum i szkół średnich przede wszystkim z obszarów wiejskich na terenie Polski, znajdującej się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Konkurs ma charakter ogólnopolski, a jego celem jest promowanie twórczości młodych artystów stosujących fotograficzne środki wyrazu oraz artystyczne poszukiwanie piękna, jako wartości unikatowej we współczesnej kulturze oraz w przestrzeni polskich przedsiębiorstw. Tematem fotografii konkursowych jest szeroko rozumiane piękno, w dowolnej interpretacji autora.

Oceny prac dokona pięcioosobowe Jury, złożone z artystów, pracowników Fundacji Harmonia Mundi oraz przedstawiciel firm, wybieranych przez organizatora Konkursu. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić do konkursu maksymalnie dwa zdjęcia w miesiącu.

Zdjęcia konkursowe należy nadsyłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgłaszane prace muszą mieć na dłuższym boku minimalnie 3000 pikseli. Prace konkursowe można zgłaszać do 30 listopada 2010 roku.

Główną nagrodą w Konkursie jest tytuł Art-Talent oraz półroczne stypendium nauki online w okresie styczeń – czerwiec 2011. Pakiet stypendium zawiera 120 godzin zajęć (po 60 min), w tym zwycięzca ma do wyboru: lekcje języka obcego, wybrany przez zwycięzcę przedmiot szkolny, konsultacje z doradcą zawodowym lub psychologiem, zajęcia z fotografii, zajęcia z programów graficznych.

Spośród nadesłanych prac Jury będzie przyznawać cyklicznie Nagrodę Miesiąca - wyróżnienie, książki edukacyjne ufundowane przez patrona Konkursu Wydawnictwo EUROPA. Wyróżniony artysta będzie miał możliwość wystawienia większej ilości swoich zdjęć, z których zostanie utworzona wirtualna Galeria Lidera.

Na zakończenie Konkursu zostanie wyłoniona także Nagroda Internautów dla osoby, która uzyska największą liczbę głosów w trakcie trwania całego konkursu. Nagrodą w podanej kategorii będzie sprzęt fotograficzny.

Prace młodych artystów fotografii zostaną sprzedane na specjalnej aukcji zorganizowanej wśród polskich firm. Najciekawsze z nich zawisną w biurach, upiększą je i nadadzą ich wystrojowi dodatkowego, szlachetnego charakteru. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży z obszarów wiejskich znajdującej się w trudnej sytuacji ekonomicznej.

Regulamin oraz karta zgłoszenia znajduje sie na stronie organizatora konkursu.


Konkurs fotograficzny - W poszukiwaniu utraconego… Piękno dla polskiego biznesu
Strona konkursu: Fundacja Harmonia Mundi

W górę