forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Album dla Gdańska 2010

Miasto - foto-info.pl.

Album dla Gdańska 2010Muzeum Narodowe w Gdańsku zaprasza do udziału w III edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego Album dla Gdańska 2010. Prace można wysyłać do 12 września 2010.

 

Konkurs fotograficzny "Album dla Gdańska 2010" jest projektem międzynarodowym, adresowanym do wszystkich fotografów, zarówno z Polski jak i z zagranicy, których fascynuje i intryguje Gdańsk. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników fotografii – amatorów i profesjonalistów, aby w dalekich od stereotypów kadrach zarejestrowali indywidualne oraz zbiorowe portrety mieszkańców Gdańska i gości. Cenione będą prace o wyrazistym charakterze oraz autorzy, którzy niezależnie od czasu tworzenia, odnajdują możliwości kreacyjne istniejące w medium fotografii. Dopuszcza się fotoreportaż, fotografię aranżacyjną, fotomontaż.

III Międzynarodowy Konkurs Album dla Gdańska 2010 jest okazją do zaprezentowania oryginalnych fotografii z wizerunkami gdańszczan w ich codziennych zajęciach, ludzi znanych ze świata kultury, biznesu oraz polityki, a także ujawnienia wizerunków przypadkowych interesujących postaci przechodniów, interesantów dnia powszedniego, grup zawodowych czy turystów z rozmaitych powodów pojawiających się w centrum lub na peryferiach Gdańska. Szukamy śmiałego spojrzenia na autentycznego człowieka, szczególnej wrażliwości w obserwacji codziennego życia miasta w dawnej i współczesnej fotografii.

W poprzednich dwóch edycjach konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Nadesłano setki zdjęć z Polski i zagranicy, a najlepsze z nich zostały pokazane na pokonkursowych wystawach w Gdańskiej Galerii Fotografii.

Prace laureatów konkursu zostaną zaprezentowane na wystawie w Gdańskiej Galerii Fotografii w terminie 10.12.2010 r. – 30.01.2011 r. Ekspozycji będzie towarzyszył katalog z najlepszymi zdjęciami konkursowymi. Album stanie się publikacją prezentującą bogactwo i złożoność relacji między ludźmi w otaczającej ich tkance miejskiej Gdańska. Wspólna egzystencja pracujących i odpoczywających przedstawicieli różnych profesji, tych, którzy zamieszkują miasto w związku z organizacją międzynarodowych przedsięwzięć, jak chociażby Mistrzostwa Europy EURO 2012 czy staranie o uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, to płaszczyzna dynamicznych przeobrażeń i ulotnych chwil, które warto zatrzymać na fotografiach.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy, oświadczenie do pobrania ze strony internetowej organizatora konkursu.

Prace konkursowe wraz z formularzem zgłoszeniowym i oświadczeniem wyślij na adres:

Gdańska Galeria Fotografii Muzeum Narodowego w Gdańsku
ul. Grobla I nr 8/11
80-834 Gdańsk

Prace można nadsyłać do 12 września 2010 (decyduje data stempla pocztowego)

Informacje: tel. 058 301 71 47 oraz e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 


Album dla Gdańska 2010 - konkurs fotograficzny
Termin nadsyłania prac: 12 wrzesień 2010 r.
strona domowa: Album dla Gdańska 2010

Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież