Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Zrozumieć Niepełnosprawność - konkurs fotoStowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo „Tęcza” w Szczecinie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pod hasłem "Zrozumieć Niepełnosprawność".

 

Jest skierowany zarówno do osób niepełnosprawnych, jak i pełnosprawnych. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w projekcie jest ukończenie 16 roku życia oraz miejsce zamieszkania na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Celem głównym konkursu jest edukacja obywatelska w zakresie przełamywania stereotypów postrzegania osób niepełnosprawnych.

Udział w projekcie można potraktować jako dobrą zabawę, formę aktywizacji, terapii dla osób niepełnosprawnych, wyzwanie dla osób pełnosprawnych! Konkurs ma zintegrować społeczeństwo oraz zachęcić do bliższego przyjrzenia się, zastanowienia nad życiem osób niepełnosprawnych, nad wzajemnymi relacjami, kwestią wykluczenia, pokonywania barier.

Uczestnik może zgłosić do Konkursu maksymalnie 3 zdjęcia. Technika wykonania zdjęcia jest dowolna. Maksymalny rozmiar jednego zdjęcia to 1 MB, dozwolony format zdjęcia to JPG. Zgłoszone na Konkurs fotografie muszą być przesłane wraz z formularzem zgłoszenia.

Prace Konkursowe należy nadsyłać do 13 września 2010 roku.

Dla zwycięzców organizator przewidział atrakcyjne nagrody pieniężne:

I miejsca - 2 500 PLN
II miejsca - 1 000 PLN
III miejsca - 500 PLN

Wyróżnione prace zostaną zaprezentowane w Galerii Prezydenckiej Urzędu Miasta Szczecina, a z najlepszych dwunastu fotografii zostanie stworzony unikatowy kalendarz na 2011 r.


Zrozumieć Niepełnosprawność - konkurs fotograficzny
Ostateczny termin nadsyłania prac: 13 wrzesień 2010 r.

 

W górę