Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Życie jest piękne - konkurs fotograficznyZapraszamy do udziału w IV edycji konkursu "Życie jest piękne"- Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego, którego pomysłodawcą jest Prezydent Kielc Wojciech Lubawski, a organizatorem Kieleckie Centrum Kultury pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików.

 

Celem Konkursu jest powstanie zbioru prac fotograficznych. Galerię promuje również kolekcjonerski kalendarz, wykonany z nagrodzonych prac. Ponadto po każdej edycji konkursu organizowana jest wystawa, składająca się z 24 prac nominowanych i nagrodzonych, która prezentowana jest w galeriach na terenie kraju. 12 prac nagrodzonych, po każdej edycji konkursu można również podziwiać na budynku KCK. Prace te, w specjalnie skonstruowanych kasetonach zawieszone są na II piętrze budynku. Można je podziwiać zwłaszcza wieczorem, kiedy są podświetlone równomiernym światłem. Fotogramy pozostają w miejscu przeznaczenia przez cały rok kalendarzowy aż do następnej edycji konkursu. Na każdą edycję, a mamy już III za sobą, napływa ogromna ilość prac z Polski i zagranicy, które to prace ocenia II stopniowe niezależne jury, składające się z wybitnych fotografików i ludzi w żaden sposób nie związanych z fotografią.

W jury zasiadali już: Mariusz Wideryński, Adam Bujak, Andrzej Baturo, Andrzej Zygmuntowicz,  Andrzej Świetlik, Tomasz Sikora, Paweł Pierściński, Andrzej Borys, Magda Umer, Krzysztof Jasiński, Zbigniew Książek, Edward Kusztal, Andrzej Poniedzielski, Andrzej Piaseczny, Dominik Rakoczy.

Idąc za słowami Prezydenta Lubawskiego: „ Piękno jest obecne w naszym życiu. Być może w geście kochających się staruszków,  w spojrzeniu dziecka, w płatku róży czy kropli rosy. Trzeba tylko umieć je dostrzec”, zachęcamy do wzięcia udziału w IV edycji Konkursu „Życie jest piękne”. Wystarczy chwycić w ręce aparat fotograficzny, rozejrzeć się wokół siebie i zatrzymać w kadrze fotografii to, co zdaniem Państwa najpiękniejsze.

Prace należy nadsyłać do 30.IX.2010 r. na adres:

Renata Pronobis,
Kieleckie Centrum Kultury,
Plac Moniuszki 2B,
25-334 Kielce,

z dopiskiem "Życie jest piękne".

Regulamin konkursu można zobaczyć na stronie www.kck.com.pl, natomiast zdjęcia laureatów poprzednich edycji pod adresem:  www.foto-olimp.pl

Całość realizowana jest ze środków Programu Regionalnego Narodowa Strategia Spójności, współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, Kampania  reklamowa promująca Region Świętokrzyski poprzez cykl imprez Świętokrzyskie Moc Kultury.

 


Życie jest piękne - konkurs fotograficzny

 

W górę