Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Konkurs fotograficzny - Ekologia w obiektywieFirma Bayer zaprasza wszystkich chętnych do udziału w X jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu Fotograficznego - Ekologia w Obiektywie 2010. Temat tegorocznej edycji brzmi: "Bioróżnorodność".

 

Dziesiąta edycja fotograficznego konkursu zainspirowała nas do poczynienia wielu zmian. Po pierwsze zdecydowaliśmy się na całkowite przeniesienie konkursu do Internetu włącznie z ekspozycją prac finalistów. Wprowadziliśmy również nowe kategorie celem zainspirowania przekazem konkursu jak najszerszą grupę odbiorców. Całkowicie przebudowaliśmy portal konkursowy, by stał się źródłem wiedzy i zabawy dla miłośników Internetu, fotografii i ekologii. – powiedziała Monika Lechowska z działu komunikacji firmy Bayer.

Organizatorzy komkursu czekają na zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym, aparatem z telefonu komórkowego czy zdjęcia przetworzone cyfrowo.

Kategorie wiekowe:

- kategoria młodzieżowa:
- 12-17 lat (osoby niepełnoletnie)
- kategoria dorośli:
- 18 lat i powyżej (osoby pełnoletnie)

Kategorie techniczne:               
- zdjęcie z aparatu fotograficznego
- zdjęcie przetworzone cyfrowo
- zdjęcie z telefonu komórkowego

Ważne informacje:
- zdjęcia można przesyłać w każdym momencie trwania konkursu
- zdjęcia na konkurs należy zgłaszać tylko poprzez serwis www.ekologiawobiektywie.pl
- zdjęcia wykonane telefonem komórkowym należy załączać w postaci plików .jpg z dysku komputera
- zdjęcia przesyłane na konkurs będą publikowane w serwisie, a także zostaną poddane ocenie i komentarzom internautów

Uwaga! uczestnicy w wieku 12-17 lat proszeni są o szybkie przesyłanie skanów zgód opiekunów prawnych, aby mogli niezwłocznie wziąć udział w Głosowaniach Internautów – zgłoszenie bez przesłanej zgody nie będzie dopuszczone do konkursu i głosowań (skan należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Jury:

Chris Niedenthal - przewodniczący Jury - fotograf tygodników Newsweek, Time i Der Spiegel, laureat nagrody World Press Photo z 1986 r., autor wystaw i albumów, juror w krajowych i międzynarodowych konkursach fotograficznych;
Anna Brzezińska-Skarżyńska - redaktor naczelna Redakcji Fotograficznej PAP, fotograf, autor i kurator wystaw, juror w konkursach;
Monika Lechowska, przedstawiciel w firmie Bayer;
Magdalena Machinko-Nagrabecka - kierownik działu edukacji ekologicznej UNEP/GRID Warszawa;
Dariusz Majgier - profesjonalny fotograf i autor popularnej FotoZagadki w serwisie Facebook;
Zbigniew Włodarski - redaktor naczelny magazynu Foto, fotograf, juror w konkursach.

Prace konkursowe należy przesyłać do 19 czerwca br. Na laureatów i aktywnych internautów czekają atrakcyjne nagrody finansowe, warsztaty fotograficzne, publikacje wydawnictwa Galaktyka, prenumeraty magazynów Foto i Digital Vision!

W trakcie głównego konkursu będą też rozgrywane konkursy wśród internautów, na najlepsze zdjęcie danego tygodnia.

 


Konkurs fotograficzny - Ekologia w obiektywie

 

Strona domowa: Ekologia w obiektywie

 

W górę