Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

bzwbk2010_02.gifRuszyła VI edycja Konkursu Fotografii Prasowej – BZWBK Press Foto 2010. Zdjęcia oraz fotoreportaże konkursowe można zgłaszać do 14 maja 2010 r.

 

BZ WBK Press Foto to doroczny konkurs na najlepsze zdjęcia i fotoreportaże skierowany do osób zawodowo zajmujących się fotografią prasową, którego organizatorem jest Bank Zachodni WBK. Całkowita pula nagród w konkursie wynosi 110 tys. zł.

Nowością w VI edycji konkursu BZ WBK Press Foto będzie pojawienie się kategorii, która zrodziła się z ewolucji sztuki prezentowania obrazu. W tym roku po raz pierwszy będzie można nadsyłać prace w kategorii najlepszy fotokast, czyli multimedialny, wzbogacony o ścieżkę dźwiękową fotoreportaż. Laureat tej kategorii otrzyma nagrodę w wysokości 3 000 złotych.

Jury wybierze ponadto najlepsze fotografie w 6 kategoriach tematycznych:
- cywilizacja,
- portret,
- społeczeństwo,
- sport,
- wydarzenia oraz przyroda
- środowisko naturalne.

W każdej kategorii zostaną przyznane nagrody zarówno za zdjęcie pojedyncze, jak i fotoreportaż.

Autor Zdjęcia Roku zostanie nagrodzony kwotą 15 000 złotych. Wyższe niż w ubiegłorocznej edycji będą nagrody dla laureatów w poszczególnych kategoriach. I tak za zajęcie pierwszego miejsca w każdej kategorii konkursu, osobno za zdjęcie pojedyncze i fotoreportaż nagrody wynoszą 3 000 złotych, za zajęcie drugiego miejsca - 2 000 złotych, a za zajęcie trzeciego miejsca – 1 000 zł. Ponadto Bank Zachodni WBK oraz dziennik „Rzeczpospolita” przyznają dwie specjalne nagrody za prace pojedyncze lub fotoreportaż w wysokości 10 000 zł każda.

Prace na konkurs BZWBK Press Foto można przesyłać do 14 maja 2010 roku. Zdjęcia muszą być wykonane w okresie od 1 kwietnia 2009 roku do 31 marca bieżącego roku.


Rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 17 czerwca w Galerii Zachęta. Następnie zdjęcia laureatów będzie można oglądać na wystawach w wybranych galeriach na terenie całego kraju.

 

Więcej informacji oraz regulamin konkursu znajduje sie na stronie organizatora.
 

Strona konkursu: BZ WBK Press Foto
W górę