Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Konkurs Fotograficzny - Discover Europe 2010Jeśli nie wychodzisz z domu bez aparatu fotograficznego i jesteś studentem jednej z europejskich szkół wyższych – koniecznie spróbuj swoich sił w siódmej edycji Discover Europe.

 

Idea konkursu opiera się na możliwości ukazania piękna Europy, jej tradycji, zwyczajów i różnorodności poprzez fotografie przedstawiające Polskę oraz inne kraje europejskie. Przez cały marzec 2010 r. do konkursu można zgłaszać fotografie w trzech kategoriach:

- Obywatel Europy, zdjęcia przedstawiające rozmaite oblicza Europejczyków
- Mój kawałek Europy, zdjęcia przedstawiające ciekawe miejsca i krajobrazy w Europie
- Europo zaskocz mnie!, zdjęcia przedstawiające śmieszne lub intrygujące sytuacje, które miały miejsce w Europie

Podobnie jak w latach poprzednich, konkurs składać się będzie z dwóch części: fazy lokalnej oraz centralnej. W fazie lokalnej, prace będą zgłaszane w 12 etapach wojewódzkich i jednym zagranicznym. W każdym etapie lokalnym, jury złożone z przedstawicieli środowisk artystycznych oraz uczelnianych, wybierze po trzy najlepsze fotografie w każdej kategorii. Zwycięskie prace zostaną poddane ocenie w fazie centralnej, w której wyłonieni zostaną zwycięzcy trzech kategorii głównych. Nowością w tegorocznej edycji konkursu będzie możliwość głosowania na zdjęcia przez internautów. Wszyscy zainteresowani, będą mogli oddać głosy na ulubione prace na konkursowej stronie internetowej Discover Europe .

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Wspierania Międzynarodowych Wymian Studenckich Erasmus Student Network Polska – polski oddział ogólnoeuropejskiej organizacji studenckiej, której celem jest wspieranie i rozwój programów międzynarodowych wymian studenckich, w tym zwłaszcza programu Erasmus. Działający w Polsce od 1998 r. oddział ESN skupia się obecnie w 31 sekcjach, we wszystkich najważniejszych ośrodkach akademickich w kraju.

 


Konkurs Fotograficzny - Discover Europe 2010

 

W górę