Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

ABC Fotografii Klasycznej - Kurs wprowadzającyJeśli chcesz solidnie zapoznać sie z podstawami klasycznej fotografii oraz lepiej zrozumieć na czym polega fotografia jako środek do rejestracji obrazu zapraszamy do Akademickiego Centrum Kultury "Chatka Żaka" w Lublinie na podstawowy kurs fotografii "ABC fotografii klasycznej".

 

Spotkania z tradycyjną fotografią w "Chatce Żaka" nie muszą się oczywiście ograniczać tylko do pracy w ciemni, w zależności od potrzeb organizowane będą spontaniczne wyjścia w teren i praca z przygotowaniem "obrazu utajonego". W ramach praktycznych spotkań z fotografią proponujemy wszystkim zainteresowanym również oddzielne warsztaty tematyczne pod kierunkiem profesjonalisty.

Oprócz praktyki, pragniemy przeznaczyć jeden dzień w miesiącu na rozmowy o fotografii, tj. na prezentację dorobku artystycznego wybranych polskich lub światowych fotografów, autorskie spotkania z wybranymi fotografami oraz teoretykami fotografii, w tym: prezentacja ich prac, konsultacja prac przybyłych fotografów-amatorów oraz historyczno-futurystyczne rozważania na temat tego medium, jego przeszłości, obecnego znaczenia czy możliwych kierunków rozwoju.

Kurs poprowadzą członkowie lubelskiego Okręgu ZPAF - Lucjan Demidowski, Henryk Kuś, Jan Magierski

Czas trwania kursu: luty, marzec, kwiecień
Ilość godzin (cały kurs) : 55h
Koszt kursu : 200zł/miesiąc na osobę
Ilość kursantów : 10 osób

Kurs zakończy się wystawą zbiorową koniec maja/początek czerwca oraz otrzymaniem dyplomu ukończenia kursu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 14 lutego 2010 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lucjan Demidowski - Artysta fotografik, członek rzeczywisty Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Lubelskiego. Uczestnik wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Henryk Kuś - Artysta fotografik, członek rzeczywisty Związku Polskich Artystów Fotografików, zajmuje się teorią i historią fotografii oraz komunikacją wizualną. Studia w zakresie specjalizacji filozoficzno-społecznej Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej KUL (dyplom 1979), studia doktoranckie w zakresie filozofii sztuki (Wydział Filozofii KUL 1996-2000), Stypendysta Ministra Kultury 2002. Od roku 1980 twórczo zajmuje się krytyką i publicystyką na temat fotografii i sztuki.

Jan Magierski - Fotografik. Urodzony w Lublinie w 1936 roku, gdzie pracuje i mieszka. Od 2003 r. na emeryturze. Fotografoą zajmuje się od 1961r. Kwalifikacje instruktorskie zdobył na Wyższym Studium Fotografii CPARA w Warszawie. Członkostwo Związku Fotografików w 1995 r. Jest autorem kilku wystaw indywidualnych m.in. "Koncert w Kazimierzu" o Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych oraz wystaw o tematyce polarnej - z ekspedycji geograficznych na Spitsbergen, w których uczestniczył. Jego prace, o różnej tematyce, brały udział w wielu wystawach i wydawnictwach, w tym też za granicą.

 


Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka"
Adres: Ul. Radziszewskiego 16, Lublin
ABC Fotografii Klasycznej - Kurs wprowadzający

 

W górę