forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Konkurs fotograficzny - II Festiwalu Fotografii Młodych w Jarosławiu

Miasto - foto-info.pl.

Konkurs fotograficzny - II Festiwalu Fotografii MłodychZapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym który odbywa się w ramach II Festiwalu Fotografii Młodych w Jarosławiu. Zwycięskie prace konkursowe zostaną pokazane podczas trwania festiwalu 6 - 14 sierpnia 2010 roku.

 

Jesteś młody i ambitny. Nie ukończyłeś jeszcze 30 lat. Chcesz pokazać swoje prace w doborowym, międzynarodowym towarzystwie. Czekamy właśnie na Ciebie! Zapraszamy do udziału w konkursie Fotografii Młodych.

Najlepsze nadesłane zestawy prac zostaną nagrodzone i zaprezentowane w postaci wystaw indywidualnych podczas II Festiwalu Fotografii Młodych 2010. Każdy z uczestników może zgłosić 3 propozycje wystaw. Każda z nadesłanych propozycji powinna składać się z minimum 6 maksymalnie 30 zdjęć. Do zgłoszenia należy dołączyć wypełniony formularz zgłoszeniowy

Zgłoszenia należy nadsyłać na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub listownie na płytach CD/DVD na adres:

Klub Młodych Fotografów
pl. Mickiewicza 6,
37-500 Jarosław
z dopiskiem "Konkurs Fotografii Młodych"

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 marca 2010 roku.

Wyniki konkursu zostaną podane najpóźniej do 15 maja 2010 roku.

Szczegółowe informacje, formularz zgłoszeniowy i pełny regulamin znajdują się na stronie organizatora Festiwalu Fotografii Młodych .

Program II Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Młodych w Jarosławiu 6 - 14 sierpień 2010 r.

- 8 Wystaw młodych twórców, wyłonionych w drodze konkursu poprzedzającego Festiwal.

- Wystawy towarzyszące

- Spotkania Autorskie – spotkania z wybitnymi przedstawicielami świata fotograficznego – fotografami, krytykami sztuki, przedstawicielami agencji fotograficznych

- Wieczory festiwalowe – otwarte spotkania, pokazy filmów, diaporam, fotokastów a także prezentacje sprzętu fotograficznego. Wieczory organizowane będą codziennie podczas trwającego festiwalu. Odbywać się one będą na rynku miasta. W przypadku niepogody zostaną zorganizowane w sali Centrum Kultury i Promocji lub na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

- Przegląd Portfolio – Podczas spotkania z profesjonalistami (fotografami, krytykami sztuki, przedstawicielami agencji fotograficznych) uczestnicy będą mieli okazję uzyskać wiele cennych wskazówek dotyczących swoich prac. Omówione zostaną mocne i słabe strony prezentowanych fotografii, nasi goście podzielą się wiedzą oraz postarają się wskazać uczestnikom dalsze perspektywy rozwoju. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni a ich prace zaprezentowane na stronie internetowej festiwalu.

- Galeria Bezdomna - Idea narodziła się w głowach dwóch znanych polskich fotografów Tomka Sikory i Andrzeja Świetlika. Bezdomna - bo nie ma stałego miejsca, pojawia się na chwilę i znika by ponownie otworzyć swoje podwoje w zupełnie innym miejscu. Pojawia się tam, gdzie tylko znajdzie się wolne miejsce gotowe na jakiś czas przygarnąć fotografię. Galeria Bezdomna to spontanicznie tworzone wystawy fotograficzne z udziałem każdego chętnego. Temat, forma i ilość prezentowanych prac są indywidualną decyzją autorów. Dopuszczalna jest każda forma wystawiennicza, od zwykłej odbitki do instalacji. Impreza ma charakter nieformalny, rozwinęła się już w formę cyklicznych wystaw. Celem GALERII BEZDOMNEJ jest umożliwienie prezentacji własnej twórczości wszystkim tym, którzy robią ciekawe zdjęcia.

- Letnia Szkoła Fotografii - Ponad 30-godzinny kompleksowy kurs fotografii poprowadzą wybitni wykładowcy: znani fotografowie, wykładowcy szkół fotograficznych z Warszawy, Krakowa, Łodzi i Poznania, jurorzy festiwalu, krytycy fotografii. W programie m.in. zajęcia z fotoreportażu, portretu, architektury, warsztat oświetlenia studyjnego, warsztat przygotowywania wydruków cyfrowych, zajęcia z edycji zdjęć i pracy w ciemni. Letnia Szkoła Fotografii to również indywidualne konsultacje z wykładowcami i gośćmi Festiwalu oraz udział we wszystkich wydarzeniach festiwalowych: wernisażach, prezentacjach, spotkaniach autorskich, fotograficznej grze miejskiej. To także okazja poznania wielu fotograficznych zapaleńców z całej Polski oraz ważnych osobowości świata fotografii. Godziny spędzone w Letniej Szkole Fotografii to nie tylko samo przekazywanie wiedzy i umiejętności, ale przede wszystkim wyzwalanie inspiracji twórczych uczestników. Szkolne zajęcia zakończy plenerowa wystawa prac uczestników.

- Prezentacja ,,Fotograficznej Publikacji Roku” - Ekspozycja pokonkursowa prac zakwalifikowanych i nagrodzonych w II edycji ogólnopolskiego konkursu „Fotograficzna Publikacja Roku 2009“

 


Konkurs fotograficzny - II Festiwal Fotografii Młodych w Jarosławiu
strona domowa: Festiwal Fotografii Młodych w Jarosławiu

Podobne artykuły :

» Marcin Pawlik - niewidzialne

Galeria ZPAF „Za szafą" we Wrocławiu zaprasza 16 września 2016 roku, o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Marcina Pawlika z cyklu „niewidzialne”. Zapraszamy.

» IX Wystawa kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y

Klub Fabularna w Katowicach zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 19.00 na wernisaż IX Wystawy kolektywu Kopalnia Obrazu: Ekran_y.

» Portret kobiety - wystawa fotografii ZTF

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza 11 grudnia 2015 roku o godz. 17.00 do Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii pt. „Portret kobiety”.

» Bolesław Dymiński - Fotografia górnicza

Wiejski Dom Kultury w Olzie zaprasza do Galerii "Na Sali" na wystawę Bolesława Dymińskiego pt. "Fotografia górnicza". Wystawa czynna w dniach od 4 grudnia 2015 r. do 7 stycznia 2016 r. Finisaż...

» World Press Photo 2015 w Opolu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza 27 listopada 2015 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii w ramach World Press Photo 2015. To już 58. edycja wystawy towarzyszącej...

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy


Odśwież