Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Życie Polonii w obiektywie - konkurs fotograficznyW dniu dzisiejszym - 1 lutego 2010 roku - rusza konkurs fotograficzny pt. "Życie Polonii w obiektywie...", organizowany przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" i Press Club Polska.

 

Konkurs fotograficzny skierowany jest do wszystkich Polaków mieszkających poza granicami Polski.

Zachęcamy Rodaków mieszkających za granicą do przesyłania nam zdjęć wykonanych w 2009 roku, na których uchwycili ważną chwilę, moment, zdarzenie, ludzi czy miejsca związane z życiem Polonii...

Fotografie oceniać będzie jury, w skład którego wchodzą: Prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" Maciej Płażyński oraz 3 profesjonalnych fotografów: Jacek Marczewski, Rafał Milach oraz Tomasz Tomaszewski.

Zwycięzca otrzyma nagrodę 3 000 zł, laureat drugiego miejsca 2 000 zł, a uczestnik który uplasuje się na trzecim miejscu 1 000 zł.

Nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu fotograficznego będzie także prezentacja najciekawszych zdjęć na wystawie, specjalnie zorganizowanej w połowie roku w Domu Polonii w Warszawie.

Ostateczny termin przyjmowania prac upływa z dniem 31 marca 2010 roku – do tego dnia prace konkursowe muszą zostać dostarczone do siedziby Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Prace na konkurs będą przyjmowane w postaci odbitek (format minimalny 18x24cm) lub
w formie zapisu cyfrowego na płytach CD lub DVD. Zdjęcia w formie cyfrowej muszą być
w rozdzielczości 300 dpi, długość dłuższego boku 21 cm, RGB lub grayscale, dopuszczalne formaty: TIF z kompresją LZW lub JPG z maksymalną jakością (bez kompresji).

Uczestnicy mogą przesyłać swoje prace (zdjęcia z dokładnym uzasadnieniem ich wyboru) tradycyjną pocztą (zarówno odbitki jak i w formie zapisu cyfrowego na płytach CD lub DVD) albo e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin oraz zasady konkursu "Życie Polonii w obiektywie..." znajdują się na stronie organizatora Życie Polonii w obiektywie

 


Życie Polonii w obiektywie

 

W górę