Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Prawa człowieka w obiektywie - konkurs

Zakończyła się druga edycja konkursu "Prawa człowieka w obiektywie", organizowanego przez Amnesty International i galerię fotograficzną Plfoto.com. Tym razem tematem konkursu było hasło: "Żyć godnie to znaczy spokojnie, swobodnie, modnie".

 

Tytuł jest nawiązaniem do prowadzonej przez Amnesty International kampanii "Żądamy godności", która ma na celu walkę z ubóstwem.

Prawa człowieka to nie tylko prawa polityczne czy obywatelskie, ale także prawa gospodarcze, społeczne i kulturowe. Konkurs "Żyć godnie to znaczy spokojnie, swobodnie, modnie" skierowany jest do wszystkich, którzy zajmują się fotografią, zarówno zawodowo, jak i hobbystycznie.

Wstępną selekcję nadesłanych zdjęć przeprowadziło jury konkursowe w składzie: rektor warszawskiej ASP Ksawery Piwocki, członek zarządu Amnesty International Adam Sanocki oraz prezes zarządu Corporate Services Sp. z o.o. Jerzy Katolik. W dniach 19-25 listopada użytkownicy Plfoto.com oddawali swoje głosy na prace finałowe. 12 fotografii z największą ilością głosów zostanie zaprezentowanych w kalendarzu Amnesty International na rok 2010. Zwycięzca uhonorowany zostanie nagrodą w postaci aparatu Olympus PEN E-P1 z obiektywem 14-42 mm. Dodatkowo przyznane zostaną wyróżnienia w postaci bonów na wydruk fotografii w Empikfoto.pl, 2 o wartości 500 zł oraz 5 o wartości 100 zł.

Uroczysta premiera kalendarza odbędzie się podczas Maratonu Pisania Listów, w dniach 12-13 grudnia br. Dodatkowo, zwycięskie oraz wyróżnione prace, które zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu, zostaną zaprezentowane podczas serii wystaw, odbywających się w całej Polsce.

Zdjęcia finałowe można obejrzeć na tej stronie organizatora Plfoto .
 

 

Prawa człowieka w obiektywie - Żyć godnie to znaczy spokojnie, swobodnie, modnie
Strona organizatora: Amnesty International
Strona organizatora: Plfoto.com

W górę