Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Konkurs Lumix Award - Obrazowanie muzyki

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu Panasonic Lumix Award. tegoroczny temat konkursu to "Obrazowanie muzyki". Zdjęcia powinny być wykonane wyłącznie aparatami cyfrowymi oraz zgłoszone najpóźniej do 30 kwietnia 2010.

 
Konkurs Lumix Award odbywa się corocznie w celu uhonorowania doskonałości w fotografii cyfrowej. Został zainaugurowany w 2002 roku by zaprezentować unikalną kreatywnoś związaną z fotografią cyfrową – nie krępowanej już przez ograniczenia analogowych aparatów. Co roku rywalizacja koncentruje się wokół jednego tematu. Dotychczas tematami fotografii były: "Człowiek i maszyna" (2003), "Doskonałe miejsce" (2004), "Codzienne przygody" (2005), "Ten sam cel – różne spojrzenia" (2007), "Uchwyć Twoją kulturę" (2008) oraz "Żyjąca planeta" (2009). W tym roku tematem prac konkursowych jest "Obrazowanie muzyki" ("Visualise music").

Temat konkursu został przedstwiony jako: "Muzyka jest poezją dźwięku. Jest to nie tylko dźwięk instrumentów, to brzmienie każdego dnia naszego życia: buczenie lodówki, świst pary z czajnika lub odgłosy wiatru trzepoczącego pościelą suszącą się na sznurach. Dla niektórych nawet ryczące silniki pojazdów Formuły 1 mogą mieć muzyczne brzmienie. Jaka jest muzyka Twojego życia? Jesteśmy bardzo ciekawi Twojej impresji."
 
Jak wziąć udział w konkurcie? Nadesłane zdjęcia muszą mieć postać cyfrową, zdjęcie powinno przedstawiać temat związany z muzyką. Jego rozdzielczość musi wynosić co najmniej 800x600 pikseli a maksymalnie 1600x1200 pikseli (JPEG). Maksymalna objętość pojedynczego zdjęcia nie może przekraczać 2 MB. Prosimy pamiętać, że można przesłać tylko jedno zdjęcie na miesiąc. Konkurs Lumix Award rusza w październiku 2009 roku, a kończy się w marcu 2010 roku. Laureaci zostaną ogłoszeni 12 maja 2010 roku na stronie internetowej konkursu.

Jury złożone z profesjonalnych fotografów przyzna co miesiąc nagrodę w postaci aparatu Lumix DMC-ZX1. Zwycięzca edycji 2009/2010 otrzyma aparat Lumix DMC-GF1 oraz zaproszenia na przedstawienie Blue Men Group. Drugie i trzecie miejsce zostanie nagrodzone kompaktami Lumix DMC-FZ38.
 
W górę