Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Prawa człowieka w obiektywie - konkurs

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji konkursu "Prawa człowieka w obiektywie". Tym razem organizatorzy: Amnesty International i Plfoto.com czekają na zdjęcia odnoszące się do hasła "Żyć godnie to znaczy spokojnie, swobodnie, modnie". Tytuł jest nawiązaniem do prowadzonej przez Amnesty International kampanii "Żądamy godności", która ma na celu walkę z ubóstwem.


Prawa człowieka to nie tylko prawa polityczne czy obywatelskie, ale także prawa gospodarcze, społeczne i kulturowe.
 
Konkurs pt."Żyć godnie to znaczy spokojnie, swobodnie, modnie" skierowany jest do wszystkich, którzy zajmują się fotografią, zarówno zawodowo, jak i hobbistycznie.
 
Zdjęcia należy przesyłać w dniach od 15 października do 15 listopada 2009 r za pomocą formularza zgłoszeniowego w serwisie Plfoto.com. Wstępna selekcja nadesłanych zdjęć zostanie przeprowadzona prze jury konkursowe. Wybranych zostanie 60 prac. W dniach od 19 â 25 listopada użytkownicy portalu Plfoto.com będą oddawać swoje głosy na prace finałowe. 12 fotografii z największą ilością głosów zaprezentowane zostaną w kalendarzu Amnesty International na rok 2010. Zwycięzca uhonorowany zostanie nagrodą w postaci aparatu Olympus PEN E-P1 z obiektywem 14 - 42 mm. Dodatkowo przyznane zostaną wyróżnienia w postaci bonów na wydruk fotografii w Empikfoto.pl, 2 o wartości 500 zł oraz 5 o wartości 100 zł.
 
Uroczysta premiera kalendarza odbędzie się podczas Maratonu Pisania Listów, 12-13 grudnia br. Dodatkowo, zwycięskie oraz wyróżnione prace, które zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu, zostaną zaprezentowane podczas serii wystaw, odbywających się w całej Polsce.


Prawa człowieka w obiektywie - Żyć godnie to znaczy spokojnie, swobodnie, modnie
Termin konkursu: 15 października - 15 listopada 2009
Strona ogganizatora: Amnesty International
Strona organizatora: Plfoto.com
W górę