Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Grand Prix Grzegorz Bobrowicz PedicureRozstrzygnięto XXII edycję Konkursu Fotograficznego im. Włodzimierza Puchalskiego organizowanego przez redakcję Łowca Polskiego. W tegorocznym konkursie wzięło udział 154 autorów, którzy nadesłali 1064 fotografie. Kapituła Konkursu ogłosiła Grand Prix tegorocznej edycji Konkursu Fotograficznego im. Włodzimierza Puchalskiego, którym został Grzegorz Bobrowicz.

Zgodnie z formułą konkursu, wszystkie zgłoszone prace zostały poddane ocenie powołanego przez redakcję jury. Nie był to łatwy wybór, bo fotografowanie przyrody jest potężnym wyzwaniem – wymaga szczególnej cierpliwości, czujności, wiedzy i determinacji. Kulminacyjny moment zamyka się w ułamkach sekundy – zwolniony spust migawki pozwala zatrzymać niewielki fragment rzeczywistości i zapisać go na kliszy filmowej lub w pamięci cyfrowej aparatu.
Adam Manka Powietrzne starcie kat ruchDoskonałych fotografii przesyłanych na konkurs jest każdego roku więcej, co świadczy o coraz większych umiejętnościach spadkobierców pasji Włodzimierza Puchalskiego, którzy zdecydowali się nadesłać swoje prace. Nie sposób omówić je wszystkie, prezentujemy zwycięskie fotografie w poszczególnych kategoriach, które członków jury ujęły swoim pięknem, dynamiką i dramaturgią. Autorzy tych zdjęć zabierają nas ze sobą i prowadzą do tego punktu w czasie i w przestrzeni, w którym obserwowana przez nich rzeczywistość ukazuje przed nimi swoje sekrety i tajemnice.
Adrian Krol Gegawka kat piekno
Włodzimierz Puchalski zawiesił swoim następcom poprzeczkę bardzo wysoko. Tym bardziej cieszy fakt, że tak jak każdego roku, tak i w obecnej edycji naszego konkursu wielu osobom udało się wspiąć na szczyty, po których szlaki wyznaczał Mistrz. Efekty ich niezwykłej wrażliwości i umiejętności – tradycyjnie już – można było podziwiać podczas wystawy w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie, gdzie w trakcie uroczystej jesiennej gali laureatom zostały wręczone nagrody.

W XXII edycji Konkursu Fotograficznego im. Włodzimierza Puchalskiego przyznano następujące nagrody:

Kategoria "Piękno"
1. Adrian Król
2. Adrian Grela
3. Łukasz Gwiździel

Kategoria "Ruch"
1. Adam Mańka
2. Grzegorz Bobrowicz
3. Mateusz Matysiak

Kategoria "Sceny myśliwskie"
1. Andrzej Łada
2. Krzysztof Sokal
3. Marek Jezierski

 

W górę