Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

bz-wbk-press-foto-2016Bank Zachodni WBK zaprasza do udziału w 12 edycji konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto. Na laureatów tegorocznej edycji czekają nagrody o łącznej wartości blisko 135 tys. zł. W konkursie mogą wziąć udział zawodowi fotoreporterzy pracujący zarówno w mediach, agencjach fotograficznych, jak i freelancerzy. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 26 lutego 2016.

Zdjęcia pojedyncze i fotoreportaże, wykonane w 2015 roku, mogą zgłaszać w sześciu kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Kultura i sztuka, Sport, Człowiek i Przyroda.

BZ WBK Press Foto od lat pokazuje i promuje polskich fotoreporterów, którzy mają niezwykłą wrażliwość, oko i wyjątkowe wyczucie do dokumentowania codzienności. Zarówno naszej, polskiej, jak i tej w najdalszych zakątkach świata. Dzięki ich pracy możemy poznać i zrozumieć odległe kraje, ich kulturę, historię, wydarzenia, czasami nawet lepiej niż poprzez inne media. Zdjęcia niosą bowiem ogromny potencjał emocjonalny – i to właśnie chcemy pokazywać, organizując co roku nasz flagowy konkurs – powiedział Artur Sikora, dyrektor Obszaru Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu Banku Zachodniego WBK.

Nadesłane w tym roku prace oceniać będzie jury pod przewodnictwem Macieja Jeziorka, jednego z najzdolniejszych polskich fotografów, obecnie szefa działu foto Polskiej Agencji Fotografów FORUM. W gronie jurorów zasiadają również: Anna Brzezińska-Skarżyńska, od wielu lat redaktor naczelna – dyrektor redakcji fotograficznej Polskiej Agencji Prasowej oraz Agnieszka Rayss, fotografka, współzałożycielka stowarzyszenia Sputnik Photo. Po raz kolejny nadesłane zdjęcia będzie oceniać również Chris Niedenthal – jeden z najbardziej cenionych na świecie polskich fotoreporterów, oraz Waldemar Kompała – od lat związany z fotografią prasową, najpierw w „Gazecie Wyborczej” potem w „Rzeczpospolitej”.

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne i rzeczowe o łącznej wartości blisko 135 tys. zł. Równie ważna jest możliwość zaprezentowania zdjęć mieszkańcom całego kraju podczas 15 wystaw pokonkursowych w różnych miastach Polski.

Rejestracja zgłoszeń odbywa się na stronie internetowej BZ WBK Press Foto Tam również dostępny jest regulamin konkursu BZ WBK Press Foto.


Konkurs Fotografii Prasowej BZ WBK Press Foto 2016
Termin zgłaszania prac: 26 luty 2016 r.
Strona www: BZ WBK Press Foto

 

W górę