Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

tychyppTylko do 13 stycznia 2016 roku można zgłaszać prace konkursowe do Tychy Press Photo 2016, wzorowanym na słynnym World Press Photo. Jury czeka zarówno na pojedyncze fotografie, jak i na fotoreportaże. Każdy uczestnik może zgłosić łącznie do 20 zdjęć.

W konkursie mogą wziąć udział osoby fotografujące, mieszkające lub pracujące w minionym roku w Tychach, które mogą zgłosić dowolne fotografie, mieszczące się w pojęciu fotografii prasowej. Osoby niezwiązane z Tychami (czyli mieszkające lub pracujące w dowolnym miejscu) też mogą brać udział, ale w tym przypadku zgłaszane do konkursu fotografie muszą być wykonane na terenie Tychów.

Zdjęcia można nadsyłać (uwaga: decyduje data wpływu!) lub przynosić do Miejskiej Galerii Sztuki Obok, pl. K. K. Baczyńskiego 2, Tychy, w Pasażu Kultury Andromeda - w godzinach pracy galerii.

Wszystkie zgłoszone na konkurs zdjęcia muszą być wykonane w 2015 roku. Jedynie wyjątkowo w przypadku fotoreportaży dopuszcza się wykonanie części zdjęć wcześniej lub później, ale wyłącznie wtedy, gdy ze szczególnych względów wymaga tego temat lub sposób realizacji materiału.

Na konkurs można zgłaszać zarówno zdjęcia pojedyncze jak i fotoreportaże. Każdy uczestnik może zgłosić łącznie do 20 zdjęć, maksymalna liczba zdjęć w jednym fotoreportażu to 8 zdjęć. Zdjęcia mogą być czarno-białe lub barwne. Minimalny format odbitek to 20x30 cm, zalecany 30x40 cm. Należy również dodatkowo dołączyć zdjęcia w postaci cyfrowej.

Jurorzy tradycyjnie przyznają nagrody w trzech kategoriach: najlepsza fotografia, najlepszy fotoreportaż, najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach. Nagrodzone, wyróżnione i wybrane prace będzie można obejrzeć podczas wystawy pokonkursowej w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach. Zostanie ona otwarta 12 lutego o godz. 19.00. Podczas wernisażu będzie też pokaz zdjęć gościa specjalnego wystawy Mariana Jamrozego.

Tychy Press Photo rozpoczęło się od prezentacji w 2001 r., w dolnym holu Teatru Małego, ośmiu fotoreporterów pracujących w Tychach, z których większość nie jest już zawodowo związana z mediami. Początkowo impreza miała charakter przeglądu, ale od 2004 roku – tak jak World Press Photo – stała się konkursem z nagrodami pieniężnymi. W minionym roku, po przeniesieniu galerii Obok do Pasażu Kultury Andromeda, zdjęcia uczestników konkursu pokazywane są w holu pasażu, a fotografie gościa specjalnego – w galerii na piętrze pasażu.

Wystawa pokonkursowa zostanie otwarta 12 lutego 2016 r. o godz. 19.00 w Pasażu Kultury Andromeda.

Regulamin konkursu: Tychy Press Photo 2016


Tychy Press Photo 2016
Termin zgłaszania prac: 13 styczeń 2016 r.

W górę