Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

koncertyGaleria Fotografii DeKa w Rybniku Chwałowicach zaprasza 15 stycznia 2016 roku o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotografii pt. „Koncerty światłem malowane” której autorką jest Kara Rokita.

"Koncerty światłem malowane" to pierwsza autorska wystawa warszawskiej fotografki koncertowej - Kary Rokity, organizatorki i promotorki wystaw fotograficznych o tematyce koncertowej. Pierwsza edycja Warszawskiej Wystawy Fotografii Koncertowej miała miejsce w 2012 roku i od tej pory kontynuowana jest co roku, za każdym razem przyciągając coraz większą rzeszę odbiorców. Podczas ostatniej edycji wystawy, która odbyła się w lutym 2015 w Cafe Progresja, prezentowane były prace ponad 30-tu fotografów koncertowych z Warszawy oraz trzech gości specjalnych. WWFK jest wydarzeniem, które na stałe wpisało się już w kalendarz warszawskich imprez.

Na wystawie w Galerii DeKa prezentowane są prace autorki pochodzące z tzw. zbioru: "the best of" - najlepszych fotografii, które udało się zrealizować artystce w ciągu ostatnich 8 lat.

O swoich fotografiach mówi tak: Moje zdjęcia nie są reportażem koncertowym w dosłownym tego słowa znaczeniu, ponieważ ukazują moje subiektywne podejście do artysty występującego na scenie i tego, jak ja go widzę przez obiektyw. Bo tak naprawdę na scenie i pod nią najbardziej liczą się emocje, klimat i muzyka.

Kara Rokita w dniu 16 stycznia 2016. poprowadzi Warsztaty Fotografii Koncertowej w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach.

Kara Rokita - fotografią koncertową zajmuje się od roku 2007, kiedy to zaczęła robić pierwsze zdjęcia dla magazynu Metal Hammer, z którym aktualnie współpracuje na stałe, fotografując zarówno małe, niezależne koncerty, jak i większe koncerty klubowe oraz festiwale (m. in. Sonisphere, Warszawa Brzmi Ciężko, Warsaw Orange Festival, Skrzyżowanie Kultur i inne). Jej fotografie publikowane były również w magazynach: Teraz Rock, Hardrocker, Perkusista, Basista, w miesięczniku FOTO, Polish Independent Music Magazine oraz na stronach rockmetal.pl, musicalert.pl, czy cgm.pl. Na swoim koncie ma 3 okładki w Metal Hammerze, kilkanaście publikacji CD/DVD oraz wyróżnienie na portalu 500px (10 najlepszych zdjęć koncertowych 2013).
Współpracuje także z zespołami muzycznymi w zakresie sesji fotograficznych oraz reportaży koncertowych.


Galeria Fotografii DeKa - Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
Adres: ul. 1 Maja 91B, Rybnik Chwałowice
Kara Rokita - Koncerty światłem malowane
Wernisaż wystawy: 15 styczeń 2016 r., godz. 18.00
Termin wystawy: 15 styczeń - 29 luty 2016 r.

W górę