Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Czytaj więcej...Przedstawiamy niezwykle ciekawy, pierwszy w Polsce tego typu album fotografii wykonanych całkowicie w technice ambrotypii pt. "Wesele kaszubskie wg Izydora Gulgowskiego" których autorem jest Radosław Brzozowski. Album opatrzony wstępem autorstwa Krzysztofa Jureckiego.

Czytaj więcej...Z przyjemnością przedstawiamy kolejną książkę opublikowaną w Bibliotece Szlachetnej Fotografii. Tym razem, po ambrotypii i odbitce albuminowej jest to publikacja Radka Brzozowskiego  pt. "Technika pigmentowa. Przewodnik praktyczny", opisująca jedną z najważniejszych technik chromianowych; transfer pigmentowy.

Czytaj więcej...Ciekawa książka na temat fotografii krajobrazowej i obróbki zdjęć w programie Photoshop CS2 wydana w 2007 roku przez wydawnictwo Helion. Idź w ślady najlepszych mistrzów fotografii pejzażowej. Czy wiesz że fotografowanie przyrody i krajobrazów to jedno z najpopularniejszych zastosowań cyfrowego aparatu fotograficznego.

Czytaj więcej...Książka która zwiastuje nadejście nowych technologii cyfrowych która dla wielu fotografów oznacza wzrost wydajności swojej pracy. Większość korekt zdjęć za pomocą oprogramowania komputerowego naśladuje tradycyjne efekty, które były bardzo często powiązane ze stosunkowo złożonymi procesami.

Czytaj więcej...Nakładem wydawnictwa Muzeum w Gliwicach w serii Czytelnia Sztuki ukazało się nowe, uzupełnione wydanie korespondencji Zdzisława Beksińskiego do Jerzego Lewczyńskiego.

Czytaj więcej...Właśnie została wydana pierwsza polska książka poświęcona w całości technice ambrotypii "Ambrotypia - Przewodnik praktyczny", przygotowana przez Radosława Brzozowskiego. Książka wydana przez Wydawnictwo Szlachetna Fotografia.

Czytaj więcej...Książka autorstwa Jana Kosidowskiego pt."Zawód: fotoreporterzy", wydana przez Wydawnictwo Artystyczne i Filmowe w 1984 roku. Ilość stron 139 plus ilustracje, oprawa miękka.

 

Czytaj więcej...Książka autorstwa Urszuli Czartoryskiej pt. "Przygody plastyczne fotografii", wydana przez Wydawnictwo Artystyczne i Filmowe w 1965 roku. Ilość stron 180 plus 110 ilustracji, oprawa miękka.

 

Czytaj więcej...Ciekawa książka na temat fotografii pejzażowej autorstwa Ladislava Paule pt. Pejzaż fotograficzny", wydana przez Wydawnictwo Artystyczne i Filmowe w 1984 roku. Ilość stron 112 plus 61 czarno - białych ilustracji oraz 8 kolorowych, oprawa twarda.

Czytaj więcej...Książka autorstwa Jana Sunderlanda pt."Estetyka fotografii krajobrazu", wydana przez Wydawnictwo Artystyczne i Filmowe w 1963 roku. Ilość stron 72 plus ilustracje, oprawa miękka.

 

W górę