Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

W połowie grudnia staraniem przyjaciół autora, ukaże się bardzo długo oczekiwany album fotograficzny autorstwa znakomitego fotografika, świata muzycznego Marka Karewicza - "This Is Jazz".

 
Album zawiera on prawie 200 fotogramów, wybranych z praktycznie całej jego 50-letniej działalności artystycznej, do których autor dopowiedział bardzo osobiste komentarze, które zanotował Tomasz Tłuczkiewicz. O Karewiczu mówi się, że nie sfotografował tylko Louisa Armstronga, więc można być pewnym, że w tej kolekcji unikatowych zdjęć można znaleźć największych, żyjących i nieżyjących, artystów światowego i polskiego jazzu. Album w formacie 260 x 320 mm, w twardej oprawie, przygotowany został w polsko-angielskiej wersji językowej.
 
 

Marek Andrzej Karewicz - (ur. 28 stycznia 1938 w Warszawie) - polski artysta fotografik, członek Z.P.A.F., odznaczony Honorowym Tytułem F.I.A.P.. Dziennikarz muzyczny, autor radiowy i telewizyjny, działacz PSJ, organizator życia jazzowego, komentator i prezenter muzyki jazzowej. Z polskim środowiskiem jazzowym związany na dobre i złe, z pasją fotografuje świat jazzowy, nie stroni też od innych rodzajów muzyki. Zgromadził archiwum liczące około dwóch milionów negatywów. Archiwum Marka Karewicza, to chyba największy w Europie gwiazdozbiór stworzony ręką jednego człowieka.

Marek Karewicz - "This Is Jazz"
 
 
W górę