Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

lanckoronaKawiarnia artystyczna „Arka” w Lanckoronie zaprasza W sobotę 30 kwietnia 2016 roku o godz. 16.00 na premiere albumy fotografii Bogdana Frymorgena pt. „Lanckorona”.

Album „Lanckorona” autorstwa Bogdana Frymorgena zawiera około 100 zdjęć poświęconych malowniczej miejscowości położonej 30 km od Krakowa. Zawarte w nim czarno-białe fotografie przeplatane są impresjami ludzi związanych z Lanckoroną.

Odpowiedzieli na apel autora o napisanie kilku słów, umieszczony na serwisach społecznościowych. W książce znalazły się wiersze, wspomnienia i anegdoty. Wzbogacają ją wywiady z osobami, którzy tworzą klimat tej małopolskiej wioski.

Położona na szczycie góry wioska zachowała oryginalną drewnianą architekturę z XIX wieku. Była popularnym kurortem dla śmietanki towarzyskiej Krakowa. Do dziś mieszka tu wielu artystów. Lanckorona pozostaje ulubionym celem wycieczek i plenerów malarskich.

Książka zadedykowana została prababce autora, która urodziła się w Lanckoronie „Fotografując patrzyłem na to miejsce jej oczyma” - malarskie kadry Frymorgena nawiązują do dawnej atmosfery wioski, która dziś zmaga się z olbrzymim zainteresowaniem turystów.

Nie interesowało mnie tworzenie tradycyjnego albumu z fotografiami. LANCKORONA jest bardziej projektem artystycznym niż książką. To taki równoległy portret miejsca i ludzi - demokratyczna opowieść o niezwykłym miejscu na ziemi.
Bogdan Frymorgen

Partnerami publikacji są ZPAF, Leica i Żydowskie Muzeum Galicja.

Bogdan Frymorgen – jest brytyjskim korespondentem Radia RMF FM. Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w Polsce. Autor wystaw fotograficznych i kurator. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Członek rady nadzorczej Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie.

Tytuł albumu: Lanckorona
Fotografie: Bogdan Frymorgen
Tekst: liczni autorzy
Redakcja i korekta: Bogdan Frymorgen, Janusz Legoń
Projekt graficzny: Bogdan Frymorgen
Skład: Janusz Legoń
Drukarnia: Dimograf, Bielsko-Biała
Format: 297 x 297 mm, objętość: 84 stron
Oprawa twarda, druk duoton
Nakład: 1000 egzemplarzy
ISBN: 978-83-933-824-3-9


Kawiarnia artystyczna „Arka”
Adres: Lanckorona 101
Bogdan Frymorgen - Lanckorona
Termin: 30 kwiecień 2016 r., godz. 17.00

 

W górę