Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Przełomowe momenty w historii Fotografii

Poniższa lista przedstawia osoby, obrazy i produkty które miały największy wpływ na rozwój fotografii. Pierwszym urządzeniem umożliwiającym rejestrację obrazów była stosowana powszechnie od XVI wieku, Camera obscura. Lista ta, jest tylko pomoca do dalszych poszukiwań.

Związek Polskich Artystów Fotografików, ZPAF, jest dobrowolnym, samorządnym stowarzyszeniem twórczo-zawodowym które powstało w 1947 roku (do 1952 pod nazwą Polski Związek Fotografików), zrzeszający polskich artystów zajmujących się fotografią artystyczną, reklamową i eksperymentami twórczymi. Siedzibą ZPAF jest Warszawa. Najwyższą władzą jest walny zjazd wybierający Zarząd Główny, którego prezesem jest obecnie J. Kobyliński. Liczba członków jest zmienna.

Czytaj więcej...

Paris Photo to największa i najsłynniejsza na świecie cykliczna impreza prezentująca galerie fotograficzne oraz wydawnictwa, specjalistyczne instytucje fotograficzne oraz artystów fotografików. 

Czytaj więcej..."Wenus" - to organizowana cyklicznie skandalizująca wystawa fotografii aktu kobiecego, która szokowała Polskę w latach 70. Przeszła ona do historii polskiej fotografii jako jeden z najbardziej kontrowersyjnych i najchętniej odwiedzanych projektów wystawowych czasów PRL.
 

Czytaj więcej...Pomysł powołania Fotoklubu Wileńskiego, organizacji skupiającej fotografików dla których fotografia stała się sposobem twórczej wypowiedzi powstawał na fali ich aktywności wystawienniczej. Nie tylko konkursy i wystawy krajowe przyciągały ambitnych fotografów, coraz liczniej z powodzeniem uczestniczyli oni w Międzynarodowych Salonach Fotografii. Statystyki prowadzone przez amerykański rocznik fotografii, lokowały polskich uczestników Salonów w ścisłej światowej czołówce.

W górę