Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Czytaj więcej...

Marek Andrzej Karewicz - ur. 28 stycznia 1938 w Warszawie - polski artysta fotografik, członek Z.P.A.F., odznaczony Honorowym Tytułem F.I.A.P.. Dziennikarz muzyczny, autor radiowy i telewizyjny, działacz PSJ, organizator życia jazzowego, komentator i prezenter muzyki jazzowej. Z polskim środowiskiem jazzowym związany na dobre i złe, z pasją fotografuje świat jazzowy i rockowy, nie stroni też od innych rodzajów muzyki. Zgromadził archiwum liczące około dwóch milionów negatywów. Archiwum Marka Karewicza, to chyba największy w Europie gwiazdozbiór stworzony ręką jednego człowieka. Świat ludzi jazzu, w kraju i poza jego granicami, z całą Europą i Stanami Zjednoczonymi włącznie. Autor ok. 1500 okładek płytowych - m.in. serii "Polski Jazz" oraz uznanej za najlepszą w 50-leciu okładki "Blues Breakout".

Czytaj więcej...Aneta Grzeszykowska - urodziła się w 1974 roku w Warszawie. W latach 1994–1999 studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, a od 1999 roku współpracuje z Janem Smagą. Od 2005 roku wystawia indywidualnie swoje projekty, w których podejmuje problem tożsamości jednostki oraz percepcji drugiego człowieka, zapośredniczonej poprzez medium.

Czytaj więcej...Paul Graham urodzony w 1956 roku w Wielkiej Brytanii. Brytyjski fotograf dokumentalny mieszkający i pracujący w Nowym Jorku. Studiował na Uniwersytecie w Bristolu (1978 r.) W 1980 r. miał swoją pierwszą indywidualną wystawę pt. "House Portraits" na której znalazły wielkoformatowe zdjęcia nowoczesnych, podmiejskich domów jednorodzinnych.

Czytaj więcej...Krzysztof Niesporek - urodził się w 1950 roku w Katowicach - Szopienicach. Artysta fotografik, legenda śląskiej fotografii, członek Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych oraz zbiorowych, wykładowca Szkoły Fotografii Fotoedukacja.

Czytaj więcej...Stanisław Ekier - urodzony w  1955 roku. Studiował w Instytucie Transportu Politechniki Warszawskiej. Od 1993 członek ZPAF. Tematem głównym fotografii Stanisława Ekiera jest człowiek. Jego zainteresowania fotograficzne sięgają końca lat sześćdziesiątych.

Czytaj więcej...Zbigniew Wielgosz (1953 - 2016) - absolwent Politechniki Poznańskiej, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, laureat wielu konkursów krajowych i zagranicznych, uczestniczył również w  wielu zbiorowych wystawach fotograficznych gdzie prezentował swoje prace. Zajmował się głównie fotografią reklamową oraz fotografią artystyczną w szlachetnych technikach fotograficznych jak guma, papiery solne, cyjanotypia czy anthotypia.

Czytaj więcej...Agnieszka Rayss – fotograf, wolny strzelec. urodziła się w 1970 roku. Z wykształcenia jest historyczką sztuki, Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ukończyła Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Europejskiej Akademii Fotografii. Ponadto jest absolwentką Laboratorium Reportażu przy Collegium Civitas w Warszawie.Zajmuje się fotografią dokumentalną. Współzałożycielka Międzynarodowego Stowarzyszenia Fotoreporterów Sputnik Photos.

Czytaj więcej...Janusz Nowacki - urodzony w 1939 r. w Poznaniu. Honorowy członek ZPAF. Fotograf dźwięku i ciszy, mistrz diaporamy, autor hasła: „fotografię usłyszeć, muzykę zobaczyć”. Dokumentalista i wybitny pejzażysta, a w latach 90. XX wieku jeden z najważniejszych inicjatorów i twórców lobby fotograficznego w nowym, wolnorynkowym systemie Polski; założyciel autorskiej prestiżowej Galerii Fotografii „pf” i jej wieloletni kurator. Debiutował 1965 roku ekspresyjnymi portretami muzyków jazzowych fotografując na festiwalu Jazz Jamboree.

W górę