Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

 
Wolfgang Tillmans urodził się w 1968 roku w Remscheid. Na początku lat 90. studiował w Bournemouth & Poole College of Art and Design. Fotografią interesował się jednak już od czasów szkolnych, kiedy to rozpoczął kolekcjonowanie wycinanych z magazynów zdjęć.
 
Jako temat swoich prac artysta często wybiera swoje najbliższe otoczenie: przyjaciół, rodzinę. Chętnie wraca też do fascynacji z lat dziecięcych, którymi były samochody czy lotnictwo. Zaowocowało to wydaniem albumu Concorde. Bohaterami jego obrazów są także przedstawiciele różnych subkultur jak np. cykl zdjęć z londyńskiego „European Gay Pride”, przedstawiających tamtejszą scenę homoseksualną.
Prawdziwy przełom w jego karierze przyniosła artyście seria zdjęć poświęcona berlińskiej paradzie miłości „Love Parade”. Fotografie Tillmansa są różnorodne, zarówno jeśli chodzi o ich temat, jak i formę.
 
W 2000 roku Wolfgang Tillmans, jako pierwszy w historii niemiecki artysta, został uhonorowany nagrodą Tunera, przyznawaną przez Tate Gallery w Londynie.

 
W górę