Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

anreasAndreas Horvath - austriacki fotografik, ceniony dokumentalista - urodzony 25 sierpnia 1968 w Salzburgu w Austrii. Studiował fotografię na Graphische Bundesgerichtshof Lehr - und Versuchsanstalt w Wiedniu oraz na wydziale multimediów w Salzburgu. Na początku swojej kariery pracował jako asystent dla amerykańskich fotografów dzieł sztuki Ernestiny Ruben i Lindy Troeller. Obecnie pracuje jako wolny strzelec.

Zajmuje się fotografią i filmem, tworząc niezależne produkcje. Wydaje książki. Jego filmy dokumentalne były pokazywane i nagradzane na wielu ważnych festiwalach (m.in. w Karlowych Varach, Barcelonie, Chicago i Nowym Jorku). Był nagrodzony przez Ministra kultury Austrii za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki.

Dokumentował ludzi i pejzaż m.in. na Syberii oraz w USA. Fotografował również Polskę, patrząc krytycznym okiem na naszą przestrzeń publiczną. Jego dorobek fotograficzny to kilka czarno-białych albumów fotograficznych Jakucja – Syberia Syberia (2003) i Heartlands – Szkice Ameryce Wsi (2007).

Andreas Horvath1

Andreas Horvath

Andreas Horvath 0

Andreas Horvath 00

Andreas Horvath 1

Andreas Horvath 2

Andreas Horvath 3

Andreas Horvath 4

Andreas Horvath 5

Andreas Horvath 6

Andreas Horvath 7

W górę