Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Anders Petersen0Anders Petersen - urodził się 3 maja 1944 roku w Solna w Szwecji. Jeden z najbardziej intrygujących współczesnych szwedzkich fotografów. W latach 1966 - 67 studiował fotografię w Christer Strömholm w Szwecji. W latach 1966 - 67 studiował fotografię w Christer Strömholm w Szwecji. W 1970 roku Petersen razem z Kennethem Gustavsson założyli SAFTRA, grupę sztokholmskich fotografów.

Jednocześnie Petersen uczył się w Christer Stromholm's school. Był dyrektorem w Göteborg School of Photography and Film.

Anders Petersen

Zdobywca licznych nagród, w tym tytułu Fotografa Roku na francuskim festiwalu Rencontres d'Arles (2003). Fotograficzny dorobek Andersa Petersena to zapis spotkań z ludźmi, którzy w trakcie tych spotkań przestają być nieznajomymi i poprzez fotografie trafiają do czegoś w rodzaju rodzinnego albumu autora. Niezależnie, czy tematem zdjęć jest nocny bar, osoba spotkana na ulicy czy szpital psychiatryczny - jest to kontynuacja tego samego procesu przekraczania granicy anonimowości i zbliżenia się do Innego.

W dorobku artysty znajduje się ponad 20 albumów i wiele wystaw prezentowanych zarówno w Europie, jak i w Azji.

Anders Petersen2

Anders Petersen3

Anders Petersen4

Anders Petersen5

Anders Petersen6

W górę