Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Genthe7

Arnold Genthe po ukończeniu studiów filozoficznych wyjechał do Stanów Zjednoczonych które miał zamiar zwiedzić. Nie zamierzał ani tam się osiedlić ani zostać fotografem. Otrzymał posadę prywatnego nauczyciela w San Francisco. Wkrótce zafascynowany miastem, szczególnie kipiącym  życiem Chinatown, zdecydował sie na zakup aparatu fotograficznego, aby móc utrwalić swoje wrażenia.

Chinatown, zdecydował sie na zakup aparatu fotograficznego, aby móc utrwalić swoje wrażenia. Jego pierwsze zdjęcia odniosły tak duży sukces że udało mu się zaprezentować na kilku wystawach które odbyły się na Zachodnim Wyberzeżu. W 1897 roku został fotografem niezależnym i otworzył własna pracownię w San Francisco. Szybko zyskał uznanie jako wybitny fotograf portretowy.
Genthe Arnold (1869 - 1942)
W 1906 roku pracownia fotograficzna uległa zniszczeniu w wyniku trzęsienia ziemi. Przetrwały tylko negatywy z Cinatown ponieważ były przechowywane w sejfie bankowym. Wkrótce Arnold Genthe zaczął tworzyć wstrząsającą dokumentację zniszczeń.
Genthe Arnold (1869 - 1942)
W 1908 roku fotograf przenosi pracownie do Nowego Jorku, gdzie nadal pracował jako uznany fotograf portretowy. Własnie tam, między innymi zrobił swoje słynne portrety Grety Garbo. Zdjęcia zostały wykonane zanim Garbo została wielką gwiazdą. Do dzisiaj uważ się że to własnie portrety wykonane przez Arnolda Genthe w decydujący sposób przyczyniły się do odkrycia gwiazdy. Innym tematem którym Genthe poświęcił sporo czasu była fotografia tańca. Artysta sfotografował wielu słynnych tancerzy, między innymi Anne Pawłową i Isadorę Duncan.
Genthe Arnold (1869 - 1942)
 Genthe Arnold (1869 - 1942)
Genthe Arnold (1869 - 1942)
 
W górę