Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Czytaj więcej...Alain Laboile - urodził się w 1968 roku w Bordeaux we Francji. Fotograf, rzeźbiarz. Swój pierwszy aparat fotograficzny kupił w 2014 roku, kiedy postanowił stworzyć portfolio rzeźb swojego autorstwa. Wtedy, zainspirowany pasją do entomologii, nauki o owadach, zajął się makrofotografią. Szybko jednak zwrócił uwagę w kierunku rodziny jako ojciec szóstki dzieci, która stała się głownym tematem jego prac.

Czytaj więcej...Evgeniy Vasin urodził się w 1949 roku, pochodzi z Sachalinu. Zanim został fotoreporterem, służył w armii radzieckiej, a następnie ukończył studia w Instytucie Elektrotechniki w Nowosybirsku. Z wykształcenia jest inżynierem elektrotechniki. Współpracował z czołowymi tytułami prasowymi w regionie jako fotoreporter. Wydał dwie monografie: „Just Life” (1995) i „Street encounters” (2003).

Czytaj więcej...Zisis Kardianos urodził się w 1962 roku w Zakynthos w Grecji. Od 1985 roku pracuje jako fotograf. Studiował socjologię i fotografię w szkole FOCUS w Atenach, żadnej z tych szkół nie ukończył. W 2005 roku rozpoczął prace nad projektem fotograficznym o swojej rodzimej wyspie, który opublikował w 2012 roku w albumie zatytułowanym „A Sense of Place”.

Czytaj więcej...Shobha Battaglia urodziła się w Palermo w 1954 roku. Odkąd pamięta, podróżuje między Indiami a Włochami. W 1970 roku przeprowadziła się do Mediolanu. W 1977 roku wyjechała do Indii, gdzie poświęciła się medytacji i nauce muzyki orientalnej. W 1980 roku przeprowadziła się do Nowego Jorku, a rok później wróciła na Sycylię. Tam rozpoczęła pracę w dzienniku L’Ora jako fotograf.

Czytaj więcej...Lee Jeffries mieszka w Manchesterze w Wielkiej Brytanii, pracuje jako księgowy. Artystka początkowo zaczyna amatorsko fotografować imprezy sportowe. W 2008 roku będąc w Londynie by przebiec maraton, przypadkowo spotyka na ulicy młodą bezdomną dziewczynę. To wydarzenie zmienia jego artystyczne podejście do fotografii na zawsze. Ludzie bezdomni stają się przedmiotem jego fotograficznej sztuki. Widząc portrety artysty można powiedzieć że studiował fotografię przez całe życie. Jednak jest fotografem samoukiem.

Czytaj więcej...Cato Lein - urodził się w 1957 roku w Båtsfjord w Norwegii, dorastał w regionie Finnmark, najdalej na północny wschód wysuniętej części kraju, tam gdzie jeszcze dociera golfsztrom, a już zaczyna się rosyjska tundra. Fotograf wyprowadził się stamtąd w latach 70-tych, a w 1980 roku zamieszkał w Sztokholmie. W tamtych czasach Sztokholm był istnym eldorado dla miłośników fotografii.

Czytaj więcej...Anton Corbijn - holenderski fotograf urodził się w 1955 roku w w Strijen. Fotograf i reżyser wideoklipów muzycznych. Odpowiedziany za wizualną formę wyrazu dla takich zespołów jak Depeche Mode oraz U2. Reżyserował m.in. teledyski Depeche Mode Personal Jesus z 1989 i Heart-Shaped Box Nirvany z 1993. W 2007 roku wyreżyserował brytyjski film biograficzny o wokaliście zespołu Joy Division Ianie Curtisie pt. Control. Właśnie pod wpływem grupy Joy Division i rozwijającego się gatunku post punk.

Czytaj więcej...Stasys Eidrigevicius - urodził się 24 lipca 1949 roku we wsi Medyniszki na Litwie. W latach 1964 - 1968 uczęszczał do Szkoły Rzemiosł Artystycznych w Kownie. W 1973 roku ukończył Wileński Instytut Sztuk Pięknych. Od 1980 roku mieszka w Polsce. Malarz, grafik i rysownik, fotografik używa różnych technik: gwasz, olej (np. Skrzypkowie, 1991), pastele (np. Konstrukcja, 1996).

W górę