Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Czytaj więcej...Hugin Panorama Creator to jedena z kilku  dostępnych darmowych aplikacji która służy do łączenia zdjęć w jedno np. panoramiczne, oraz do dokonywania korekty perspektywy - aplikacja szczególnie przydatna w fotografii architektury.

Czytaj więcej...Prosty poradnik dla każdego czyli jak "krok po kroku" zbudować własną atrakcyjną wizualnie galerię internetową o olbrzymich możliwościach edycji, bez znajomości zasd programowania - w oparciu o darmowy skrypt galerii Zenphoto. Galeria Zenphoto udostępniana jest na licencji GNU General Public Licence. 

Czytaj więcej...

Skaner z pozoru przypomina swoją budową kserokopiarkę, umożliwia jednak przeniesienie obrazu skanowanego - tekstu, fotografii czy negatywu do postaci pliku cyfrowego. Skanery często nazywane są potocznie cyfrową ciemnią. Pojawienie się cyfrowej ciemni umożliwiło wielu fotografom kontrolowanie całego procesu obróbki zdjęcia, od jego naświetlenia po ostateczny wydruk. Skaner na swój sposób zastąpił wielu fotografom tradycyjny powiększalnik.

Czytaj więcej...Obrazy cyfrowe są zwykle zapisywane przez aparaty cyfrowe w trzech podstawowych formatach zapisu plików. Każdy z wymienionych tutaj formatów ma swoje zalety i wady. Najczęściej zapisujemy swoje obrazy w formacie JPEG, ze względu na jego małą objętość. Warto jednak zapoznać się bliżej z innymi typami plików w których możemy zapisać swoje zdjęcia.

Czytaj więcej...

Zapewne każdy z posiadaczy kilku różnych obiektywów i filtrów fotograficznych prędzej czy później stanie przed koniecznością usunięcia niepożądanych zabrudzeń powstałych na ich powierzchni. Pamiętać należy jednak że nieumiejętne czyszczenie optyki naraża posiadane przez nas obiektywy czy filtry fotograficzne na zarysowanie lub wytarcie powłok które  zostały naniesione  na obiektyw lub filtr fotograficzny.

Czytaj więcej...

Jean Coquin to fotograf francuski, który w 1978 roku założył firmę "Cromofilter". Wynalazł on Kreatywny System Filtrów COKIN (adapter + uchwyt + gama filtrów) i opatentował go w ponad 100 krajach. Od 1978r. konsekwentnie prowadził działalność, zawsze z założeniem rozwijania gamy filtrów pozwalających na nieograniczoną kreację i oferowania produktu najwyższej jakości.

Czytaj więcej...Poniżej przedstawiam wybór filmów biograficznych, dokumentalnych czy traktujących o fotografii. Oczywiście nie jest to pełna, skończona lista, lecz spis tytułów filmów które warto zobaczyć.

W górę