Zaloguj Zarejestruj

Zaloguj

Miasto: Katowice

kowalik dura3Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski zaprasza 23 kwietnia 2019 roku o godz. 18.30 na spotkanie z cyklu "Porozmawiajmy o…". Z Danutą Kowalik-Dura porozmawiamy o roli kuratora w fotografii. Spotkanie poprowadzi Arkadiusz Ławrywianiec. Spotkanie odbędzie się w Galerii Katowice ul. Św. Jana 10. Wstęp wolny.

Danuta Kowalik-Dura - jest muzealnikiem, starszym kustoszem, przez szereg lat kierowała Działem Fotografii w Muzeum Śląskim. Jest autorką kilkunastu problemowych wystaw fotograficznych, z których szczególnie ceni sobie dwie o charakterze przekrojowym: ”Magia dawnej fotografii” z 2008 roku, na której pokazano 1600 fotografii we wszystkich technikach i tematyce właściwych od zarania jej rozwoju oraz wystawę z 2012 roku zatytułowaną „Dopełnienie konieczne” , która prezentowała twórczość 10 fotografek o dorobku znaczącym zarówno dla śląskiego środowiska twórczego jak i wpisujących się w historię polskiej fotografii. Były to: Z. Rydet, A. Chojnacka, M. Apathy, R. Jura, H. Holas-Idziakowa, J. Helander, K. Łata-Wrona, J. Mormul, M. Śliwa, B. Mikulska-Mendrek.

W 2017 roku była kuratorką wystawy retrospektywnej Vladimira Birgusa , a publikacja książkowa towarzysząca wystawie uzyskała Grand Prix za najlepsza opracowanie dotyczące fotografii współczesnej na prestiżowym XXVIII Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Bratysławie .W jej zainteresowaniach leży współczesna fotografia twórcza , w ostatnim czasie dorobek Jerzego Lewczyńskiego.

Galeria Katowice - siedziba Okręgu Śląskiego ZPAF
Adres: ul. Św. Jana 10, Katowice
Spotkanie z Danutą Kowalik-Dura
Prowadzenie: Arkadiusz Ławrywianiec
Termin: 23 kwiecień 2019 r., godz. 18.30

W górę